Skracanie spodni

Za długie spodnie to koszmar wielu mężczyzn i kobiet. Nieważne czy chodzi o za długie dżinsy, czy też za długie spodnie w kant – każde sprawiają dosyć dużo kłopotu przy chodzeniu i ogólnie przy poruszaniu się. Często jednak fason spodni sprawia, że szerokość jest odpowiednia, długość natomiast zdecydowanie nie. Często jest to też problem sylwetki, która nie zawsze jest idealna.

Problem za długich spodni można szybko i skutecznie rozwiązać u krawca. Dopasowanie odpowiedniej długości spodni wcale nie jest łatwą sprawą. Spodnie kupione w popularnych sieciówkach na niewielu osobach leżą idealnie. W grę wchodzi też rodzaj spodni, który tutaj ma ogromne znaczenie. Dobranie długości spodni do sylwetki osoby noszącej zależy od kilku czynników, które narzuca nie tylko ich fason, ale i konkretna sylwetka.

W zakładach krawieckich skracanie spodni to rutynowa czynność, którą często można wykonać od ręki. Najlepiej takie spodnie przymierzyć przed krawcem, który sam zadecyduje o skracanej długości. Lepiej nie ufać własnej intuicji i pomiarom, które często są niedokładne. Trzeba bowiem pamiętać, że skrócone za dużo spodnie bardzo często naprawić. Wielu krawców stosuje metodę „na podwinięcie”. Spodnie nie są obcinane, ale umiejętne podwijane i podszyte. To dobra metoda przede wszystkim w przypadku dżinsów, gdzie trudno zrobić oryginalne dżinsowe wykończenie.