Jak dopasować odzież do sylwetki

Kupując ubrania w popularnych sieciówkach coraz rzadziej zastanawiamy się czy fason danej odzieży jest odpowiedni dla naszej sylwetki. Bardziej liczy się to czy jest modny, jaki ma kolor i jak się w nim czujemy. Odpowiednie samopoczucie w ubraniu to bardzo ważna rzecz, ale nie powinna przysłaniać ważnej kwestii w doborze odzieży – dopasowania fasonu do sylwetki.

 

Odpowiednim dopasowaniem fasonu i gabarytów ciała do konkretnej sylwetki zajmują się przede wszystkim profesjonaliści. Dopasowanie odzieży pozwala ukryć mankamenty figury i ewentualnie podkreślić jej atuty. Trzeba bowiem przyznać, że osoba bardziej puszysta nie będzie dobrze wyglądać w bardzo obcisłej sukience-tubie, a kobieta z szerokimi biodrami lepiej żeby ukryła swoje atuty pod rozkloszowaną sukienką. Dopasowanie odzieży do sylwetki przebiega także w czasie wyboru tkaniny na ubranie. Poprzeczne paski poszerzą ciało, pionowe je wydłużą, bardzo wzorzyste tkaniny połączone z innymi zdecydowanie nie są dobrym połączeniem.

Przy dopasowaniu odzieży do sylwetki warto zdać sobie sprawę, że duże znacznie ma także faktura tkaniny. Lejące tkaniny idealne będą na koszul i zwiewne sukienki i dobrze będą wyglądać na szczupłych osobach, a grubsze tkaniny, bardziej sztywne nadadzą odpowiednią postawę przy stole osobom pulchniejszym.