Jak dobrać odpowiednią tkaninę?

Szycie na miarę to luksus i ogromna przyjemność, a także niezwykle ekscytująca przygoda, która pozwala krok po kroku od początku stworzyć wymarzone ubranie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm krawieckich oferuje swoje usługi szycia na miarę.

Każdy, kto choć raz w życiu zdecydował się na szycie odzieży u krawca wie, że stoi przed nim szereg ważnych decyzji do podjęcia. Jedną z takich decyzji, mającą wpływ na kształt i fason odzieży, jest wybór odpowiedniej tkaniny. Wiadomo, że tkanina gra pierwsze skrzypce tuż obok koloru i fasonu konkretnej sztuki odzieży. Warto porządnie przemyśleć sprawę wyboru tkanin.

Przy wyborze tkaniny dobrze jest zdać się na sugestie doświadczonego krawca, który doskonale zdaje sobie sprawę jakie tkaniny sprawdzają się najlepiej w poszczególnych elementach garderoby. Na przykład taki len to tkanina niezwykle przewiewna i oddychająca, sprawdza się w sukienkach, bluzkach, spodniach, a nawet w garniturach, ma tylko jeden mankament – okropnie się gniecie. Popularną tkaniną, używaną do większości odzieży jest bawełna z różnymi domieszkami: wełny, poliestru i innymi, która nie gniecie się nadmiernie, ładnie się układa i jest dosyć trwała. Ekskluzywnym materiałem, który dodatkowo uchodzi za towar luksusowy, jest jedwab – delikatny, cienki, lejący, łatwo gniotący się.